Ω
GΘΔ ΘF WΛR IV
Twórca: SIE Santa Monica Studio
Wydawca: Sony Interactive Entertainment Polska
Platforma: PS4
Data Premiery: 20 Kwietnia 2018 r.
Rodzaj: Gra Akcji
(Egzemplarz otrzymaliśmy od Sony Interactive Entertainment Polska za co serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję napisać dla nich więcej recenzji jak ta!)
God of War 4 czyli kolejna odsłona serii, po dopiero ośmiu latach wraca do nas jak topór- Lewiatan którego będzie używał jeden z głównych bohaterów tejże powieści. Napisałem "powieści" ponieważ gra którą mam przyjemność własnie teraz opisywać, nie jest tylko świetną bijatyką, znakomitym RPG czy innym dynamicznym gatunkiem w jaki chciałoby się zagrać dla relaksu.
Historia przedstawiona w grze to niesamowita przygoda w której gracz ma przyjemność uczestniczyć, obserwować utarczki ojca z synem oraz ich moralne dylematy, momenty załamania ale i pojednania które sinusoidalnie przeplatają się na osi czasu podróży ojca i syna. Protagonistami wspaniałej historii będzie Kratos- Tytułowy Bóg Wojny który nie uzewnętrznia swoich uczuć, miażdży wrogów swoją nową, lodową zabawką- Lewiatanem a także ma kolejny powód aby zemścić się na bóstwach, tym razem nie z greckiej a nordyckiej mitologii. Drugim bohaterem jest Atreus- Syn Kratosa który po stracie matki chce rozsypać jej prochy na najwyższym szczycie. Kratos podczas podróży szkoli go, lecz relacja ojciec-syn jest tu mocno zachwiana gdyż Atreus nie odczuwa ojcowskiego ciepła ze strony Kratosa który próbuje zahartować syna. Atreus posługuje się łukiem "Szponem" i chociaż na początku ledwo co pomaga ojcu tak później jego ataki mogą okazać się sporą pomocą.
Co jeszcze oferuje gra God of War 4? Przede wszystkim to ogromny świat, przepełniony idealnie odwzorowaną i świetnie przedstawioną z mitologii nordyckiej fauną i florą. Każde zwierze, przeciwnik, przyjaciel czy bóstwo czy zwykła roślina sprawiają że warto zatrzymać się w pogoni za fabułą i porozglądać się dookoła a jeżeli widoków będzie za mało, zawsze można przenieść się do innego świata który przedstawia zupełnie inny, oryginalny wizerunek.
Otwarty świat, oznacza że oprócz wątku głównego, będziemy mogli spokojnie wykonywać misje poboczne które ani trochę nie przynudzają i są wystarczająco długie aby zapewnić multum rozrywki! Jeżeli to wciąż za mało, zawsze można poszukać skarbów które są poukrywane na całej mapie wraz z unikatowymi komponentami do ulepszania ekwipunku. Po zbliżeniu się do lokacji Atreus i Kratos uraczą nas fragmentem historii, bądź ciekawostką na temat danego miejsca. Ale badźcie ostrożni! Są tam też legendarne monstra!
Przemierzając nordycki świat, nie będziemy, jak w poprzednich osłonach, używać całej gammy broni, natomiast odwiedzanie kowala,umieszczanie run i wykupowanie umiejętności bojowych za punkty doświadczenia znacznie wzbogaci używanie Lewiatana i Szpona. Oprócz oficjalnej waluty, do ulepszania naszego ekwipunku, służyć będą komponenty które można będzie znaleźć w całym świecie w pokonanych bestiach, bossach czy ukrytych skrzyniach, kolor przedmiotu oznacza rzadkość znaleziska.
NIE BĘDZIE NUDNO!!!
Nie można narzekać na mechanikę gry. Wszystkie ruchy Atreusa i Kratosa (Chociaż głównie sterujemy tym drugim) są bardzo płynne ale przedstawione niesamowicie realistycznie, dla przykładu: Kratos w poprzednich częściach jakby sztuczniej przedstawiał zmęczenie czy niemoc, tutaj nasz emeryt już widocznie opada z sił, starając się przekazać jak najszybciej swoje umiejętności Atreusowi lecz nie zawsze mu to wychodzi. Walka w grze jest dynamiczna i można czerpać z tego mnóstwo przyjemności, zwłaszcza kiedy miażdżymy trolle, elfy czy SAMYCH BOGÓW! Zwykłe walki w God of War 4 zostały stworzone tak aby każda z nich była niepowtarzalna a żadna nie jest w stanie przynudzić gracza.
Jednak najbardziej spektakularne są walki z bogami a zwłaszcza młodymi którzy rosną w siłę kiedy Kratos z wiekiem już ją traci.
Jak zakończą się losy Boga Wojny i jego syna? Czy przejmie dziedzictwo spartańskiego ojca czy może je zaprzepaści? Czy Kratos pokocha swojego syna i będzie czuł dumę patrząc na niego?
ZAPRASZAM DO GRY!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz